Įsirenginėjant naujus namus, ar pradėjus vidaus renovacijos darbus svarbu žinoti, kokius produktus naudoti. Darbus palengvina įvairūs profesionalams pritaikyti produktai, pavyzdžiui, silikoniniai hermetikai. Tiesa, juos naudojant būtina laikytis ir kelių esminių taisyklių.
Spalvos pasirinkimas
Silikoniniai hermetikai daugiausiai skirti tokiems vidaus darbams, kaip vonių, dušo kabinų, kriauklių ir įvairių vidaus santechninių mazgų hermetizavimas. Populiariausias profesionalų naudojamas silikoninis hermetikas, kaip pastebi „Tegra State“ ekspertai, yra „Fome Flex“ serijos produktas „102 Sanitary Silicone“. Jis turi vieną aukščiausių S1 siekiančią atsparumo pelėsiui klasę. Specialistai giria jo elastingą atsistatymą – suspaudus siūlę ji atsistato iki 90 procentų, tuo metu tempimas iki plyšimo siekia net 400 procentų, o siūlės plėvelė susidaro vos per 7–10 minučių ir pilnai sukietėja per 24 valandas. Sukietėjęs hermetizuotas paviršius atlaiko iki 150 laipsnių siekiančią temperatūrą.
Šis silikoninis hermetikas išsiskiria ir dėl plačios spalvų paletės – parduodami skaidrūs, pilki, juodi, rudi, balti ir smėlio spalvos produktai. Dėl visų šių savybių šis „Fome Flex“ serijos silikoninis hermetikas tinka itin plačiam spektrui stiklinimo darbų ir darbui sanitarinėse patalpose – vonių, plautuvių, praustuvių, dušo kabinų, baseinų, vandentiekio, drenažo, PVC vamzdžių siūlių sandarinimui. Profesionalų verdiktas – tai auksinis kainos ir kokybės viduriukas.
Stiklinimo darbams – specialus produktas
Tiesa, kartais dirbant su jautresniais paviršiais, pavyzdžiui, akrilinėmis voniomis, „102 Sanitary Silicone“ nėra itin tinkamas. Tuomet rekomenduojama naudoti „Fome Flex“ silikoninį hermetiką „Neutral“, kuris nesukelia spalvotų metalų korozijos ir nekeičia natūralios akmens spalvos. Šis produktas taip pat turi S1 atsparumo pelėsiui klasę, yra specialiai sukurtas patvariam ir elastingam siūlių sandarinimui, puikiai tinka darbams virtuvėse, vonios kambariuose ir dušuose.
Norint itin elastingo sandarinimo ir klijavimo bei dar aukštesnės XS1 atsparumo pelėsiui klasės, rekomenduojama rinktis Fome Flex SILICONE 100% silikoninį hermetiką. Tai „Premium“ klasės produktas, skirtas sanitarinių įrengimų, langų rėmų sandarinimo, keramikinių plytelių sujungimo, smulkaus remonto darbams, kai dirbama su impregnuota mediena, stiklu, emale ir kitomis statybinėmis medžiagomis.
Tiesa, atliekant stiklinimo, pavyzdžiui, vien iš stiklo sukonstruojamų dušo kabinų įrengimo darbus ar hermetizuojant veidrodžius, siūloma naudoti specialiai langų gamintojams sukurtą ir daugybę sertifikatų turintį „Fome Flex” silikoninį hermetiką „Glazing & window production“. Verta paminėti, kad jis ne tik atsparus ultravioletiniams spinduliams, drėgmei ir pelėsiui, bet ir turi net 99 procentus siekiantį elastinį atsistatymą. Daugiau informacijos pie šį hermetiką rasite: https://www.tegrastate.lt/p/neutralus-profesionalus-silikonas-glazing-window-production/
Kokių klaidų nedaryti?
Aukščiausios kokybės siekiantys profesionalai renkasi „Fome Flex“ serijos baltą ar skaidrų silikoninį hermetiką „SILICONE 100%“. Jis pasižymi XS1 maksimalia apsauga nuo pelėsio, turi vieną aukščiausių kietumo pagal A Šorą rodiklį bei 20 proc. siekiantį siūlės paslankumą, kas leidžia suformuoti ilgaamžę ir labai patvarią mechaniniam poveikiui siūlę. Plėvelė susidaro vos per penkias minutes, o itin greitas polimerizacijos laikas leidžia naudotis dušu, vonios ar virtuvės praustuvėmis jau po 25 minučių. Dėl patikimumo, net iki 180 laipsnių siekiančio terminio atsparumo ir kitų savybių, šiam produktui suteikiama net dešimties metų garantija.
Renkantis silikoninį hermetiką reikėtų atkreipti dėmesį į CE sertifikavimą. Paprastai profesionalams skirti silikoniniai hermetikai turi keturis sertifikatus: F, reiškiantį, kad produktas tinkamas vidaus ir lauko darbams; G, nurodantį, kad produktas tinkamas stiklinimo darbams; S – nurodantį, kad produktas tinkamas naudoti ten, kur yra daug vandens, jis yra atsparus pelėsiui; paskutinis sertifikatų rodo, kad produktas tinkamas plyšiams sandarinti.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į silikoninių hermetikų naudojimo instrukcijas ir esmines taisykles. Visų pirma, hermetizuojami paviršiai turi būti švarūs ir sausi: be dulkių, neriebaluoti ir netepaluoti. Silikoninius hermetikus galima naudoti tik 5–40 laipsnių temperatūroje. Viena didžiausių klaidų, kuri paplito dar prieš kelis dešimtmečius – siūlės perbraukimas pirštu. Tuomet nepavyksta gauti idealios siūlės, ji neigiamai veikiama nuplėšiant maskavimo juostas, o muilinas vanduo naikina priešpelėsines savybes. Todėl hermetizavimo darbams siūloma naudoti specialias menteles, kurių pasirinkimas priklauso nuo hermetizuojamos vietos. Dažniausiai siūlė pilnai sukietėja per parą, o dėl tikslesnės informacijos reikėtų skaityti informacinį lapelį ar kreiptis į „Tegra State“ specialistus.