Pažangiausios technologijos produktas – hibridiniai klijai: kaip išsirinkti jums tinkamiausią?

Geriausias tradicines klijų savybes ir naujausias technologijas sujungiantys hibridiniai klijai jau spėjo tapti nepakeičiamu meistrų pagalbininku. Siūlydami platesnį pritaikymo spektrą ir užtikrindami didesnį atsparumą temperatūrai, drėgmei bei cheminiams poveikiams, hibridiniai klijai yra puikus pasirinkimas vykdant statybos, remonto, baldų gamybos darbus, o taip pat pasitarnauja automobilių, elektronikos ar net laivų statybos pramonėje. POINT asortimente esantys hibridiniai klijai kviečia įsitikinti unikaliomis produktų savybėmis, kurias jau įvertino daugybė profesionalų bei mėgėjų.

Hibridiniai klijai jau užsitarnavo savo vardą įvairiose pramonės šakose ir kasdieniuose darbuose dėl daugybės meistrų vertinamų savybių, leidžiančių dirbti kur kas greičiau ir efektyviau.

„Hibridiniai klijai puikiai tinka įvairių medžiagų sujungimui – nuo metalo, plastiko, stiklo iki medienos ir kompozitų. Tai leidžia juos naudoti daugelyje skirtingų sričių, o meistrams nereikia skirtingų klijų kiekvienai medžiagai“, – sako UAB „Tegra State“ produktų vadovas Daniel Počikovskij.

Hibridiniai klijai taip pat pasižymi puikiu atsparumu įvairiems išoriniams veiksniams, tokiems kaip vanduo, temperatūros pokyčiai, ultravioletiniai spinduliai (UV), drėgmė, chemikalai ir druskingas oras. Dėl šios savybės jie yra idealiai tinkami tiek vidaus, tiek lauko darbams, o taip pat yra naudojami pramonėje, kur reikia atsparumo sudėtingoms sąlygoms.

Sukibimas ir tvirtumas bei greitas džiūvimas – dar kelios savybės, dėl kurių šį produktą dažnai renkasi tiek profesionalai, tiek ir mėgėjai.

„Dauguma hibridinių klijų džiūsta greitai, o tai leidžia pasiekti greitų rezultatų. Dėl šios priežastie jie tinka ir pramonės, ir remonto darbams, kur reikalingas efektyvumas ir greitesnis darbų atlikimo laikas“, – kalba D. Počikovskij.

Be viso to, hibridiniai klijai yra vertinami ir dėl lankstumo bei elastingumo, mažesnės korozijos ir oksidacijos, estetinio vaizdo, ekologiškumo bei daugelio kitų savo privalumų.

Pripažinti meistrų

Nors hibridinių klijų pasirinkimas yra išties platus, D. Počikovskij siūlo atkreipti dėmesį į kelis prekės ženklo POINT produktus, kurie dėl savo unikalumo jau yra įvertinti meistrų.

„Vieni jų – POINT „120 Clear Power” hibridiniai klijai kol kas Lietuvoje neturintys konkurentų, pasižyminčių tokiu pačiu greičiu ir galutine sukibimo jėga. Šie skaidrūs, ypatingai greitai kietėjantys ir ekstremalia sukibimo jėga pasižymintys hibridiniai klijai yra skirti tvirtinti daugumai statybinių medžiagų, įskaitant labai sunkių vertikalių elementų, tokių kaip keramikinės plytelės, klijavimą. Klijai puikiai sukimba su metalu, aliuminiu, stiklu, PVC, poliuretanu, betonu ir kitomis medžiagomis, klijuoti galima net drėgnus paviršius, o 70 proc. galutinės sukibimo jėgos pasiekiama jau po 2 valandų“, – POINT „120 Clear Power” privalumus vardija D. Počikovskij.

Dar vieni hibridiniai klijai, į kuriuos rekomenduojama atkreipti dėmesį – POINT „104 TURBO POWER FIX“. Šie klijai ypatingai greitai kietėja ir pasižymi ekstremalia sukibimo jėga, kuri jau po 15 minučių siekia 20 t/m2. POINT „104 TURBO POWER FIX“ hibridiniai klijai dažnai naudojami lanksčiam bei greitam panelių ir konstrukcijų klijavimui statybose ir metalo pramonėje.

Meistrai dėl labai aukštos pirminės sukibimo jėgos, leidžiančios klijuoti net labai sunkius elementus be papildomo palaikymo ar tvirtinimo kol išdžius, pamėgę ir POINT „High Tack“ hibridinius klijus. Bekvapiai ir neagresyvūs klijai be izocionatų, ftalatų silikono ir skiediklių yra tinkami naudoti tiek lauke, tiek ir viduje, o taip pat – yra dažomi.

Kaip išsirinkti ir naudoti?

UAB „Tegra State“ produktų vadovas D. Počikovskij pastebi, kad prieš renkantis hibridinius klijus svarbu išsiaiškinti klijų panaudojimo reikalavimus, įvertinti aplinkos sąlygas, mechanines bei kitas klijų savybes.

„Hibridiniai klijai įprastai gerai sukimba su daugeliu pagrindų, tačiau kai kurioms specifinėms medžiagoms gali neturėti adhezijos, į tai reikia atkreipti dėmesį. Taip pat naudojant hibridinius klijus, svarbu nustatyti sujungimo tipą – sandūra yra standi, ar lanksti. Hibridiniai klijai dėl savo elastingumo puikiai tinka lanksčioms ir dinamiškoms jungtims, tačiau jų elastingumas būna skirtingas. Šią specifikaciją galima patikrinti techniniuose produkto lapuose. Tokios specifikacijos kaip tempimas iki plyšimo ir jungties paslankumas yra nurodomos procentais“, – sako D. Počikovskij.

Ekspertas pastebi, kad prieš naudojant hibridinius klijus reikia įsitikinti, ar jie gali atlaikyti numatomą temperatūros diapazoną, pavyzdžiui, didelį karštį arba šaltį. Įprastai temperatūrinis hibridinių klijų atsparumas po sustingimo yra labai platus – nuo -40Co iki +90Co arba dar platesnis.

„Lauko darbams taip pat pasirinkite klijus, pasižyminčius geru atsparumu UV spinduliams, kad nesuirtų. Paprastai dauguma hibridinių klijų yra atsparūs atmosferiniams poreikiams ir tinkami naudojimui lauke bei viduje. Dar vienas svarbus kriterijus – mechaninis klijų atsparumas numatytai apkrovai. Paprastai sukibimo jėga yra nurodoma produkto techniniuose lapuose. Nors daugumos hibridinių klijų sukibimo jėga yra aukšta, ji nėra begalinė ir svyruoja nuo 16 iki 38 kg/cm2“, – pasakoja specialistas.

D. Počikovskij taip pat rekomenduoja atsižvelgti į tai, kaip greitai klijai kietėja ir ar tai atitinka jūsų grafiką. Dažniausiai hibridinių klijų kietėjimo greitis yra 2–3 mm per parą, tačiau būna ir lėtesnių ir greitesnių variantų. Šią informaciją galima patikrinti techniniame duomenų lape.

Specialistas pastebi, kad hibridiniai klijai yra pažangiausios klijų technologijos produktas, tad dirbant su šiais klijais klaidą padaryti sudėtingiau negu naudojant, pavyzdžiui, akrilinius, skiediklinius ar poliuretano klijus. Visgi svarbu pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį produktą ir laikytis techninių nurodymų.